A hidegebb napok a természetbeli pedálozásra is hatással vannak, a kerékpáros mezek azonban szerencsére téli-nyári változatban is elérhetőek. A havas-jeges időszakokat leszámítva egész évben taposhatjuk a pedált, a nyári zsúfolt turistaközpontú időszakon túl kényelmesebb haladást tapasztalunk a bringautakon is, szép Indián Nyár időszakába léptünk át.
A technikai sportok szintén évről-évre nagyobb számú résztvevőt vonzanak, a kerékpáros sportban a hobbi kategória létszáma jelentős növekedést mutat. Az utakon – főleg hétvégente – megszokott látvány a bringaszállító autók elsuhanása egy-egy turisztikai desztináció irányába.
Hazánkban a Balaton kis- és nagykör, a Velencei-tó, Somogyban a Deseda valamint az Alföldi régióban a Tisza-tó megkerülése alaptúrának számít, míg a részben osztrák területen haladó Fertő-tavi bicajozás is terjedőben van. Sokan már a szlovén Bled és Bohinj tavak felfedezését is bakancslistára tették bringáink számára, a népszerű You Tube kerékpáros vlogok segítségével előzetesen is fel tudunk készülni a túraútvonalakra, sőt, szállást és látnivalókat is előre meg tudunk tervezni.
A bicajozás népszerűsége gyorsabban növekszik, mivel az elektromos avagy akkumulátoros változatok előretörésével szinte bármilyen edzettségi szinttel rendelkező is belevághat egy-egy etapba. Azt persze célszerű szem előtt tartani, a tekerés is sportolás, vagyis izommozgással fog járni, fáradni fogunk, és bizony számolhatunk egy-egy defekt-javítással vagy lánc-leeséssel is. A profi felszerelések – utazó-táskák, vázra csatolható szerszámos táskák, különféle computerek – nagyban segítségünkre vannak ahhoz, hogy valóban élmény legyen a sokszor fél-egy napos bicajozás.
A ruházat esetében a sportcélúak előnyben részesítése – bár beszerzésük anyagilag esetleg nehezebb terhet jelent – később megtérülő befektetés lesz. A gyakori mosás, az egész napos viseletet és izzadást, port jól viselő anyagok a sportruházat esetében igencsak hasznos lesz.