A nyári forróságban szinte jól esik egy kis bringázás, itt mindig van menetszél, ami hűsít. Induljunk!
Az aszfalt olvadt bitumenjébe surrogva mélyül a KTM gumija, szinte érezni a plusz erőt, amivel taposni kell a bicajt. Ha már montin ülünk, legalább egy rövid, szőlőhegyi utat beiktatni érdemes és lényegesen nagyobb élmény, mint az országúton vagy a bringaúton hajtani.
A települések egymás után maradnak el a hátam mögött, dombra fel, majd le, aztán újra fel, majd sík szakasz jön.
A dombra felfelé haladáskor igyekezz kihasználni a lejtő lendületét, próbáld mindig abban a fokozatban tartani a hajtást, amit még meg tudsz tekerni. Ne legyen túl könnyű a taposás, vagyis ne pörögjön a lábad, hanem érezd, ahogy ütemesen, egyenletesen tekersz. Ezzel fejleszted fizikumodat, állóképességedet és a tüdőkapacitást is.
Nagyon meredek domboknál tedd a lehető legkényelmesebbe a váltót, itt a lényeg a dombtetőre való felérés legyen, szükségtelenül ne feszítsd meg az izmaidat, ne terheld túl a vádlidat!
A sík szakaszokon való tekerésnél lazíthatsz, ha begörcsöl a lábad, hagyd kicsit gurulni a bicajt tekerés nélkül.
Az SPD klipsz használata ugyan megszokást igényel, de lényeges előnnyel is jár, hiszen húzni is tudod a pedált. S az sem elhanyagolható, hogy nem csúszik le a lábad a pedálról, biztosan rögzítve van. A ki- és felszállást, a klipsz be- és kikapcsolást gyakorold, legyél előrelátó és figyelmes, próbáld a borulások esélyét a legkisebbre tenni.
Tekerj egy nagyot a Balaton körül, bátran vállald be a járatlanabb utakat is, indulj el barátaiddal, családoddal egy klassz nyári bicajos túrára!