Az erőedzések, vagy erősítő edzések fontos elemei, építőkövei a sportolásnak, a jó illetve a javuló eredmények elérésének. Izomfejlesztő, állóképességnövelő, nézzük meg közelebbről.
A legalapvetőbb az úgynevezett sajátsúlyos edzés, vagyis a saját testsúllyal végzettek, nincs eszközhasználat, semmilyen gép vagy egyéb eszköz nem szükséges a végrehajtásához. Ezek alapeleme a fekvőtámasz, azon beül az alkartámaszos is. Aztán a bordásfalon való húzódzkodás, felülések, illetve a ferde hasizompadon vagy a talajon végzett felülések.
A hátizom erősítése nagyon fontos, a gerinc menti tartóizmok erősítése kulcsfontosságú, futás vagy bringázás erősen igénybe veszi ezt a területet, ezért növeljük az izmok erősségét.
A gyakorlatok legyenek hosszú sorozatok általában, 3-4x vagy többször 25-50, de akár 100 felülést is végezhetünk. Ide tartozik a lapockamenti izmok erősítése, amit különböző tartógyakorlatokkal érünk el, akár a talajon fekve, akár előredőlve alapállásból és csak tartod a karod.
Fontos erősítenünk a testünk vázszerkezetét, amit viszont az izmok tartanak…A Hot Iron edzések, Intervall vagy Zóna edzések szintén ezt segítik, de ide tartozik a kézi súlyzóval vagy kettlebell golyóval végzett gyakorlatok sora, amit csoportos órákon, edző felügyelete mellett végezhetsz a leghatékonyabban.
A combfeszítő izmokat, a hátsó combizmokat, vagy éppen a belsőket speciális gyakorlatokkal tudod edzeni, végezz guggolásokat, minél mélyebben.
A Hot Iron edzés alapgyakorlatai a felhúzás, evezés, vagy a kitörések, amik már a comb- és vádliizmaidra hatnak, szintén erőedzések.
Ne feledd, az erőedzések kötik az izmokat, futáshoz pedig rugalmasság is kell, így igyekezz úszással, kerékpározással, nyújtással a fejlődő izmaidat rugalmasan tartani.
Nagyon fontos, a megfelelő edzéstípusok csakis a megfelelő étkezéssel hozza meg a kívánt eredményt. Fontos a sok zöldség, gyümölcs fogyasztása, kevés zsiradék, sok fehérjedús étel, ami lehet tejtermék, vagy hús. A víz pedig, vagyis a folyadékpótlás nem csak a hidratáltsághoz fontos, hanem a salakanyagok eltávolításához a szervezetből. A folyadék nem csak a szervek működéséhez szükséges, hanem szállítóközeg is, feloldja, hígítja a bevitt ételt, segít a ballasztanyagok kiürítésében.
No Comments Yet